Zářivé oči bez vrásek | Oční Terapie

Jak se zbavit vrásek kolem očí? 

Hýčkejte si svou pleť ajurvédskou masáží. Krémujete se? Čistíte si pleť? Vylepšete své ranní a večerní rituály o tuto skvělou masáž a vaše oční vrásky budou minulostí

Díky obrázkovému návodu, který si můžete dát na zrcadlo v koupelně, se masáž rychle naučíte a vždy si na ni vzpomenete. 

Jestli chcete potěšit i své kolegyně, nalepte si návod na zrcadlo v práci :-). 

Důvodů proč provádět masáž oční terapie je mnoho, nejdůležitější jsou tyhle:

  1. Rozzáříte pleť
  2. Prokrvíte a vyživíte celý obličej.
  3. Podpoříte tok lymfy = zmizí otoky.
  4. Zrychlíte regeneraci. 
  5. Zbavíte se vrásek.

Než vám prozradím jak si vzdělané a ajurvédy znalé ženy na východě věnují láskyplnou sebepéči a proč ani v padesáti letech nemají vrásky kolem očí, potřebujete znát tyto důležité informace:

1. Hygiena

Pleť si vyčistěte. Ruce umyjte. Opravdu není dobré vmasírovat zbytky makeupu nebo špíny z rukou. 

Použijte antibakteriální mýdlo a čistý ručník. Pokud máte hodně rozšířeno akné, tak masáž není vhodná. Pupínky se můžou díky masáži rozšířít a to jistě nechcete. 

 

2. Uvolněte se

Když jste ve stresu, držíte svalstvo v napětí. Napnuté svaly nepřijímají žádné živiny a špatně regenerují. Navíc vás to bude bolet. 

Nejrychleji si obličej uvolníte tak, že uděláte alespoň 3 hluboké výdechy a nádechy.  Někdy je stres hodně zakořeněný v psychice. Musíte myslet na tolik důležitých věcí. Zkuste na chvilku myslet čistě jen na sebe a na to jak se právě teď budete hýčkat.

 

3. Dívejte se na sebe láskyplnýma očima

Pokud masáž provádíte v koupelně před zrcadlem, dívejte se na sebe s láskou. I když se u masáže nevidíte, můžete si ji zpříjemnit zapálením svíčky, aromalampou, či puštěním relaxační hudby. 

 

4. Použijte "mazadlo"

Je čistě na vás zda to bude denní nebo noční krém, maska (ne slupovací) nebo olej. Sama používám masku od Clinique :) a s touto masáží je to dokonalé. Vyzkoušejte a uvidíte samy.

 

5. Dostatek vody

Jestli chcete mít tělo s perfektní regenerací, potřebujete pít dostatek vody. Jednoduše 8 sklenic vody denně. Kolik si k tomu dáte kafe je vaše věc. Protože nedostatek vody = špatné vyplavování odpadních látek = rychlé stárnutí

 

6. Lymfa

Jako bonus k této masáži dostanete návod jak jednoduchým pohlazením stimulovat konkrétní místa a rozproudit svou lymfu. Tím znásobíte účinek celé masáže.

 

7. Vyfoťte se 

Jestli nevěříte, že to funguje, tak se vyfoťte a pak se foťte vždy znova každý měsíc. Ideálně ve stejné barvě oblečení a při stejném světle. Porovnejte fotografie a těšte se z výsledku. I když si myslím, že ještě mnohem větší radost vám udělá, až si vaší zázračné proměny všimnou ostatní. ;-)

 

Masáž je součástí online kurzu Oční Terapie, jestli řešíte své oči komplexně, pořiďte si jej! 

 

Zde je krátké video s náhledem jednotlivých kroků: