Mentální mapy pro vidění | Oční Terapie

Myšlenková mapa oční terapie

Zkuste se pořádně podívat na tuto úžasnou myšlenkovou mapu. Je v ní koncepce oční terapie a pokud si dáte záležet, určitě v ní objevíte mnoho zajímavého pro vás i vaše oči. Dejte mi vědět! Moc ráda si o tom povídám. :) 

Jak barevný život žijete? Některé barvy vás ovlivňují pozitivně a jiné negativně. Pamatujte, že i nedostatek barev má vliv na váš život. Pokud u vás doma převládá šedivá, domov vám časem zešedne. Jestli chodíte pořád v černém oblečení, fungujete jako kominík, který vymetá všechno ze svého okolí a nese si to na svém oblečení. Říká se, že na černé to není vidět, ale je to cítit! Přemýšlejte o tom. 

Oblast "doma" je o vašem prostředí. Všimněte si co vám doma vadí. S čím nejste spokojeni a od čeho odvracíte zrak? Jestli vás pořád vytáčí použité ponožky partnera u gauče nebo máte rozdělaných tolik věcí najednou, že nevíte kde vám hlava stojí, je lepší se s tím konečně vypořádat než rezignovat a přestat to chtít vidět.  Doma má být pohoda. A pohoda to je i správné osvětlení. Nedostatek světla vám škodí. Příliš intenzivní světlo oči unavuje. Jak doma nastavit správnou intenzitu světla je v eBooku Oční Terapie a možná o tom napíšu i nějaký další článek. 

Oblast "práce" řeší váš pracovní stůl a prostředí. Možná je váš šéf ošklivý jak noc a vaše výplata nestojjí za pohled, ale i tak je důležité mít v práci správné osvětlení, zdravou židli, dbát na správnou výšku stolu a tak dále. Odhalte špatné návyky, které často vedou k únavě očí, špatnému držení těla a bolesti zad i ztuhlosti šíje! Máte v práci něco na co se rádi díváte? Ne?! Tak s tím něco udělejte! :) 

Oblast "psychika" vám vyštourá z vašeho podvědomí skryté programy, které vám brání dobře vidět. 37 mentálních technik, meditací, vizualizací, afirmací a dalších úžasných fíglů vám pomůže dát si do pořádku vztahy a zejména vztah k sobě sama. Pokud chcete, naučíte se pracovat se svými pocity, emocemi, vášněmi, touhama, intuicí a tak dále. Dohání vás některé situace k přehnaným nebo nežádoucím citovým reakcím? Hněv, pláč, strach, nervozita ...Tady se to naučíte změnit a uvidíte věci takové jaké skutečně jsou!

Oblast vztahů, motivace, stravování, návyků a ty další si necháme na příště.