Jak odstranit krátkozrakost - příčiny a cvičení | Oční Terapie

Jak vyzrát na krátkozrakost

Zajímá vás, jak odstranit krátkozrakost bez operace? Krátkozrakost je velmi rozšířená. Je důsledkem moderní civilizace a každodenního civění do všech typů obrazovek. Je jedno, zda se díváte pořád do telefonu, tabletu, monitoru počítače, laptopu či televize. Vaše oči na to nejsou připravené. 

V mnoha případech je za poruchou zraku nevědomé přání „já to nechci vidět“. Ale to, že vy problémy neuvidíte, nebude znamenat, že zmizí.

Oční cviky na krátkozrakost

Oči nejsou kontruované na dívání se po dlouhou dobu na blízko a je pro ně přirozené dívat se do dálky.  Proto je zde jednoduchá technika, kterou můžete začít uplatňovat hned teď:  

1. U práce za počítačem si každých 30 minut udělejte přestávku. Kompenzujte pohled na blízko pohledem do dálky, ideálně u otevřeného okna s tím, že zároveň prohloubíte svůj dech. Když koukáte dlouho do monitoru, dívejte se v přestávkách ven z okna nebo alespoň na protější zeď. 

2. Uvolňujte oči. Relaxujte. Některé z technik pro uvolnění očí najdete v tomto článku. Všechny jsou v placeném eBooku a v členské sekci, v bonusu zaměřeném na krátkozrakost.

3. Denně oči provětrejte krátkým cvičením očí na 1 minutu. Stačí i pohledy do protějších rohů nebo kreslení očima, výborné je kreslit písmeno "X". 

Postup cvičení očí: Veďte svůj pohled vlevo nahoru, odtud šikmo doprava dolů, pak doprava nahoru a odtud doleva dolů.

4. Detoxikujte játra. Posilte ledviny, udržujte srdce a štítnou žlázu v dobré kondici.

 

Duševní příčiny krátkozrakosti a očních nemocí obecně

 Oči nám dávají schopnost vidět. Pomáhají nám orientovat se v životě. Víc než 80% veškerých informací z prostředí přijímáme právě přes oko. Nakonec to sice mozek upraví, srovná a zaškatulkuje, ale vstupní informace proudí hlavně očima. Jaké informace však můžou proudit, když máte schopnost vidět omezenou? Máte možnost informace slyšet, čichat, hmatat nebo ochutnávat, nebo ještě využít rozvoj mimosmyslových schopností. Nejlépe však uděláte, když dáte očím potřebnou péči a ony se vám odvděčí.

Krátkozrakost vzniká tehdy, když odmítáte přijmout zodpovědnost za své myšlenky, slova a činy. Vzniká i ze strachu. Z toho co bude, z toho co je, z postoje kdy víte, že z toho nic dobrého nebude. Člověk se bojí konat. Bojí se vidět důsledky i následky svého konání a myšlení, ale taky svého nekonání a pasivity. Když se pro něco rozhodnete, nesete za to zodpovědnost. Když se nerozhodnete, také nesete zodpovědnost. Víte co se děje když přivřete oko nad čímkoliv?

 

Cesta k odstranění krátkozrakosti

Rozhodněte se, jestli chcete žít takovou budoucnost, jakou si právě tvoříte. Pokud chcete jinak žít, musíte začít jinak konat. Stejná práce, stejné postoje, stejné myšlenky plodí pořád dokola stejné důsledky.

Místo přihlížení se zapojte. Buďte aktivní tvůrčí silou svého života. Staňte se mistrem svého života a přijměte zodpovědnost za každé své rozhodnutí. Žijte tady a teď, naplno, na 120% a vaše budoucnost bude vypadat jinak než to, jak jste dosud žili.

 

Když se chcete zbavit krátkozrakosti, pěstujte tyto postoje:

S odvahou přijímám fakta.

S důvěrou přijímám svou přítomnost.

Budoucnost mám ve svých rukou a tvořím ji dnešními postoji.