Jak zlepšit zrak za 21 dní a nebo hned? | Oční Terapie

Jak zlepšit zrak za 21 dní

Co stihnete za 21 dní? Uplést šálu. Přečíst tři knížky. A zlepšit svůj zrak. Nevěříte? Nedivím se. Zní to nereálně, že? Ale co je pro někoho zázrak, může být pro druhého jen logické vyústění koncepční práce. Stačí jen silná vůle a troška kompetentního vedení. Všechno jde, když se chce. A ví se, jak na to. Vždyť i Bůh stvořil Zemi už za týden.

Reálně si lidé pomocí těchto technik zlepšují stav ostrosti svého vidění průměrně o 0.25 - 0.5 dioptrie za týden. 

Proč zlepšení zraku trvá zrovna tři neděle?

Důvod je prostý – zvládnete to klidně za jeden den, ale úpřimně, máte opravdu čas se věnovat jeden celý den jen svým očím? A působí to tak neuvěřitelně...  Proto jsou jednotlivosti rozložené do 3 týdnů po malých krůčcích, které vás povedou k odstranění zlozvyku.  A právě tím je zhoršená schopnost vidět. Protože to není nemoc, ale zlozvyk. Hluboko zakořeněný program, který po letech nesprávného přístupu ke svým očím berete jako trvalý stav. Ale tím být nemusí.

Nejsem Winston Churchill, takže vám nebudu slibovat pouze krev, dřinu, slzy a pot.  Až tak tvrdé to nebude. Procházku růžovým sadem ale rozhodně nečekejte. Vše, co za něco stojí, vyžaduje akci. A zlepšení zraku není výjimkou. Je totiž zapotřebí změnit zvyk i způsob života, který k jeho vzniku vedl. 

To věru není lehké. Rozum bude argumentovat, jak jsou pro vás dřívější návyky důležité. Očekávejte našeptávání, ať toho necháte. Že to nikam nevede a vy pouze ztrácíte čas. A pokud o tom řeknete své rodině, očekávejte posilnění pozice "ztrácíte čas". Udělejte si novou vlastní zkušenost. S houževnatostí a silnou vůlí ale bude tento odpor každým dnem slábnout, až bude nakonec nahrazen zvykem novým. Daleko lepším. 

Nedokážete si představit, jak může takový proces vypadat? Každý den se zaměříte na jednu novou techniku. A zároveň trénujete již naučené metody a cviky. Pojďte se podívat, jak vypadá první „pracovní týden“ oční terapie. 

 

Pracovní týden oční terapie​

1.    den – postoj vítěze

Postoj vítěze je psychologická hra sama se sebou. Hrajete si na něco, co právě teď třeba ještě nemusí být vaším přesvědčením. A to ničemu nevadí. Berte to jako vnější masku. Dobře zahranou hereckou roli, kterou přijímáte.

Vnější vítěz je patrný na první pohled. Poznáte ho podle nastavení těla. Buďte jím i vy! Představte si, že máte mezi lopatkami zaklesnutou peněženku a musíte ji tam za každou udržet. Pokud vypadne, přišli jste o ni. Žádné poraženecky ohnutá záda a vyvalené břicho!

Postavte se před zrcadlo a trénujte postoj vítěze. Staňte se na okamžik hercem a přijměte roli dokonale úspěšného člověka. Hrajte tuto roli pro jediného diváka v zrcadle a opakujte toto představení každý den.

 

2.    den – uvolněte své oči

Kdykoliv se delší dobu díváte na jeden cíl (například do počítače), udělejte si pauzu. Každých 45 minut si dopřejte oddych. Jako ve škole. Stačí se na minutu dívat z okna.

Pak si opakovaně věnujte 3 minuty na relaxaci očí. Třeba jednou z těchto technik:

• Misky z dlaní

Udělejte z dlaní misky a přiložte je na zavřené oči. Potřebujete vidět úplnou tmu a mít plnou svobodu v mrkání. Řasy se nedotýkají dlaní. Vydržte alespoň 7 nádechů a výdechů.

• Mrkání na špičku nosu

Nechte oči pootevřené tak abyste viděli na špičku svého nosu a uvolněně mrkejte 10x – 20x. Na chvilku nechte oči zavřené a uvolněné.

• Mrkání se zavřenými víčky

Zavřete oči, předkloňte hlavu a dejte na oči dlaně. Mrkejte se zavřenými víčky do dlaní 10x-20x. Nechte chvilku oči zavřené a uvolněné. 

 

3.    den – cvičení svalů očí

Provětrejte okohybné svalstvo a pak relaxujte jako v druhý den. Cvičení není časově náročné. Zvládnete ho za 3 minuty.  Postupujte jako v první den. Nastavte si postoj vítěze a zkuste si například tyto cviky:

I. Pohyby očí do „o“. Začněte pohledem dolů a s nádechem pomalu očima opisujte kruh přes levou stranu směrem nahoru a s výdechem dolů přes pravou stranu. Po výdechu směr změňte a s nádechem opisujte očima kruh přes pravou stranu nahoru a s výdechem přes levou stranu dolů. Uvolněte oči a mrkejte.

II. Pohyby očí „motýlek“. Pohled očí začíná vpravo dole. Veďte jej doprava nahoru, pak doleva dolů a doleva nahoru a odtud zpět doprava dolů. A naopak: začněte vlevo dole, pokračujte vlevo nahoru, pak vpravo dolů a následně doprava nahoru a do startovací pozice vlevo dolů. Uvolněte oči a mrkejte.

III. Pohyby očí do „8“. Cvičíte ležatou osmičku, nekonečno. Tak jak jste kroužili očima u cvičení „o“ teď budete opisovat ležatou osmičku. Cvičte pomalu a snažte se o plynulý pohyb očima. Jednou na jednu stranu a vzápětí opačným směrem. Uvolněte oči a mrkejte.

 

4.    den – odhalíte tajemství relaxace očí v koupelně

Pusťte si ráno a večer studenou vodu na zavřené oči. Opravdu studenou. Pokud možno dokonce ledovou. Otočte zkrátka kohoutkem co nejvíc směrem „po modré“. Nechte si napustit dlaně vodou a přitiskněte si je na zavřená víčka. Tento postup opakujte alespoň 5x. Ulevíte svým očím a zároveň uděláte něco pro své zdraví. Otužování je přece věc prospěšná

 

5.    den – ovládnete uvolnění očí pomocí dechu

Posaďte se na židli nebo do libovolného zkříženého sedu. Podmínkou je mít rovná záda. Můžete to cvičit třeba přes pauzu v kanceláři. Zabere jen pár minut a oči jsou okamžitě osvěžené. Tento typ dechu, který se naučíte pátý den, zocelí vaší nervovou soustavu, zvýší vám dechovou kapacitu a pomůže s detoxikací krve. Protože je nesmírně účinnou technikou na provlhčení unavených a suchých očí, účinek pocítíte okamžitě.

Společně to zvládneme

Takhle tedy vypadá první ch pět dnů oční terapie. A nevypadá nijak náročně, co myslíte? Hlavní problém netkví v náročnosti, ale v lidské pohodlnosti. Pro úspěch programu je totiž bezpodmínečně nutná silná vůle, trpělivost a správného provádění každého cviku. K tomu se ovšem zdaleka ne každý bez dopomoci vybičuje. Právě od toho tu jsem. Pro vás. A vaše výsledky.

 

Chcete si zlepšit zrak za 21 dní? 

Klikněte pro e-book Oční terapieUž se na váš zhoršující zrak nemůžete koukat? Objednejte si e-book Oční terapie! Provedu vás programem a naučím vás komplexně pečovat o svoje oči. Uvidíte, že lépe uvidíte. Už za 21 dní nebo klidně hned.