Oční vady, únava očí a bolest očí - vše o očích | Oční Terapie

7 zásadních chyb, kterýma si oči huntujete

Kdo nechce dobře vidět? Všichni chtějí. V mládí pro to nemusíte nic dělat, a tak si na dobrý zrak bez brýlí zvyknete a považujete to za samozřejmost. Postupem času zjistíte, že to až tak samozřejmé není. 

Jak můžete o své oči pečovat? Možná budete překvapeni jak jednoduché to je.

Pokud nechcete v pozdějším věku mžourat na svět zpoza tlustého skla mohutných brýlí, mám pro vás 7 tipů, jak si udržet zdravý zrak. 

Číst dál...

Máte rádi Divadlo Járy Cimrmana? Viděli jste hru: Dlouhý, Široký a Krátkozraký? Což o to, pohádka je to krásná, ale ten název! Pokaždé mi připomínal, že oplývám mnoha klady, ale bystrý zrak mezi ně zrovna nepatří. To už naštěstí dávno neplatí. Teď už ve mně tato klasika nevyvolává jen smích, ale i krásné vzpomínky na jedno velké osobní vítězství. A vy ho můžete dosáhnout také celkem jednoduše.

 

Krátkozrakost je dnes nejrozšířenější vada

Každý z nás tráví velké množství času u počítače, ať už z pracovních či soukromých důvodů. Pak se nemůžeme divit, že krátkozrakost je nejrozšířenější oční vada. Jednostranně zatěžované oči na blízko jsou zkrátka syndromem dnešní doby.

Číst dál...

Jak zlepšit zrak za 21 dní

Co stihnete za 21 dní? Uplést šálu. Přečíst tři knížky. A zlepšit svůj zrak. Nevěříte? Nedivím se. Zní to nereálně, že? Ale co je pro někoho zázrak, může být pro druhého jen logické vyústění koncepční práce. Stačí jen silná vůle a troška kompetentního vedení. Všechno jde, když se chce. A ví se, jak na to. Vždyť i Bůh stvořil Zemi už za týden.

Proč zlepšení zraku trvá zrovna tři neděle?

Důvod je prostý – tak dlouho zabere odstranit zlozvyk. A právě tím je zhoršená schopnost vidět. Protože to není nemoc, ale zlozvyk. Hluboko zakořeněný program, který po letech nesprávného přístupu ke svým očím berete jako trvalý stav. Ale tím být nemusí.

Číst dál...

Tajemství dobrého zraku - Oční Terapie

Kvalitní zrak je jako zdraví samotné. Většina lidí ho nejprve bere samozřejmost. A teprve časem si uvědomí jeho důležitost. Není podstatné, zdali s tím co dočinění zmoudření, které postupně přichází s věkem, nebo tím spouštěčem náhlého zájmu o vlastní zrak jsou první neduhy a připuštění si jeho nedokonalosti. V obou případech už může být pozdě. Alespoň to vám řekne lékař.  A dá vám na výběr.

Buďto brýle. Nejdříve jen pár dioptrií, ale jednoho dne zjistíte, že místo původních jemných sklíček se díváte na svět jako zpoza zavařovačky.

Druhá možnost je podstoupit laserovou operaci očí. Ale také rozbít prasátko. Hodně velké. A možná si ještě půjčit externího čuníka z banky.  

Přijde vám to jako Sophiina volba? Mně také. Ale co kdybych vám řekla, že existuje i třetí východisko? Bezbolestné. Účinné. A zadarmo.

Číst dál...

Hvězdy a oči - velký vůz

I romantické koukání na hvězdy vám může leccos prozradit o síle vašeho zraku. Mám ráda dobré nápady jak svůj zrak trénovat a tento se vám bude líbit.

Mizar a Alkor jsou hvězdy viditelné volným okem v souhvězdí Velké medvědice. Její součást, kterou zná téměř každý, je Velký Vůz (na obrázku). Tedy i vy, co se na obloze moc neorientujete máte šanci trénovat své oči!

Číst dál...

4 tipy jak si zlepšit zrak

V případě, že máte slabší oči nebo se vám postupně zhoršuje zrak, mám pro vás dobrou zprávu. 

Nemusíte jen pasivně přijmout tento úděl a trpět únavou očí, smířit se s nošením brýlí, či podstupovat drahé laserové operace. 

Pravidelným dodržováním těchto 4 doporučení dokážete svůj zrak udržovat v dobré kondici.

Číst dál...

Jezte hodně mrkve

Pamatujete se na radu své maminky, že máte jíst mrkev, abyste dobře viděli? Vypadá to tak, že měla pravdu :-)

Mrkev obsahuje beta-karoten, který se v těle přeměňuje na vitamin A. V sítnici slouží vitamin A jako důležitá součást vizuálních pigmentů shromažďující světlo. Tedy málo vitaminu A může znamenat zhoršenou adaptaci na světlo s nízkou intenzitou (šeroslepost). 

Pigment ve žluté skvrně je vytvořen i z látek, které jíme. Proto je moudré zařadit do svého jídelníčku větší množství rostlinných potravin jako ovoce, špenát, brokolice a kukuřice, nebo doplňky obsahující antioxidační živiny beta-karoten a lutein.

Takže se přidávám k radě všech maminek. Jezte mrkev! :-) Pomůžete si tak zlepšit zrak a snížíte riziko ztráty zraku ve vyšším věku. 

 

Pro zdravé oči na celý život

Máte povolání, kde trávíte mnoho hodin za počítačem? Nespustíte z něj zrak i víc než 6 hodin denně? Chraňte si oči!

Je mnoho vědeckých důkazů, že antioxidační živiny nacházející se v mnoha rostlinných potravinách včetně mrkve, ale i v rajčatech, paprice, brokolici, špenátu, ve vaječném žloutku a také v rybích olejích, jsou účinné při prevenci problémů se zrakem.

Číst dál...

Péče o dětský zrak ?

Dětské oko se vyvíjí v prvních šesti až osmi letech. Pak vidí jako dospělý. V prvním roce života dětské oči prodělávají nejvíc změn. Proto je důležité děti nepřetížit zábavou na mobilech, tabletech, počítačích nebo televizi v prvních šesti letech. I hodina denně je moc.

Máte miminko? Podpořte kvalitu jeho vidění hned od postýlky!

Číst dál...

Oční Terapie - 4 kroky ke zdraví očí

Chcete lépe snášet hektický způsob života?  Naučte se pomocí oční terapie odbourávat stres a posilte odolnost, či resistenci vůči stresu. Pracujte s emocemi. Nastavte si psychiku tak, aby to co prožíváte, to co hodnotíte, to o čem přemýšlíte bylo v souladu s vaším záměrem zlepšit své vidění. Pochopte souvislosti, třeba jak prostředí ovlivňuje kvalitu vidění nebo jak působí různé barvy na oči a jak stimulují nervovou soustavu. Co vás unavuje a co vám pomáhá.

Naučte se metody etikoterapie a zkoumejte příčiny. Proč je situace taková jaká je. V čem to vězí, že slábne zrak. Nalezněte odpovědi na otázku "proč se to děje právě mě?"

Číst dál...

Sebekoncepce a oční terapie
Všechno na světě se vytváří dvakrát. Nejdřív v mysli, pak ve skutečnosti.  Když chcete mít oči v pořádku, dejte do pořádku svá očekávání a myšlenky. To je dávno známá pravda. Než něco stvoříte nebo zničíte, musíte projít několika fázemi:          

Fáze první

Věnujte pozornost svým myšlenkám. 

Myšlenky si pečlivě vybírejte, protože jsou stavebním kamenem vaší skutečnosti. To, v jaké kondici vaše oči jsou, je důsledek vašich myšlenek, které vás inspirovaly k dobré péči o zrak nebo vás naopak vedly k tomu, že o kvalitu svého vidění nepečujete vůbec.
Číst dál...

Infografika Oční Terapie - výživa pro oči

Oči jsou bezesporu jedním z nejdůležitějších orgánů. Jsou citlivé na přísun živin. Objevte co doplnit do svého jídelníčku a vyhněte se potížím s očima. 

Z mnoha vědeckých studií je známo, že některé látky jsou důležitější než jiné. Inspirujte se mou infografikou.

 

Číst dál...

Masáž očního okolí

Jak se zbavit vrásek kolem očí? 

Hýčkejte si svou pleť ajurvédskou masáží. Krémujete se? Čistíte si pleť? Vylepšete své ranní a večerní rituály o tuto skvělou masáž a vaše oční vrásky budou minulostí

Díky obrázkovému návodu, který si můžete dát na zrcadlo v koupelně, se masáž rychle naučíte a vždy si na ni vzpomenete. 

Jestli chcete potěšit i své kolegyně, nalepte si návod na zrcadlo v práci :-). 

Číst dál...

Posilovna pro oči

Tahle tabulka se vám bude hodit v každém případě. Zejména když máte stažený ebook zdarma nebo když máte koupený vstup do členské sekce kde naleznete přes 120 funkčních technik.

Postupujte takhle:

  1. Obrázek si vytiskněte a dejte do takové vzdálenosti, abyste dobře viděli alespoň na největší písmenka. 
  2. Najděte si řádek, který normálně vidíte lehce rozmazaně, ale s trochou úsilí jej pročtete.
  3. Zavřete oči a soustřeďte svou vnitřní sílu do očí. Víc o tom jak to provést naleznete v placené sekci.
  4. Vizualizujte! Představte si, jak ten řádek výborně vidíte a snadno přečtete.
Číst dál...