Hvězdy a oči - velký vůz

I romantické koukání na hvězdy vám může leccos prozradit o síle vašeho zraku. Mám ráda dobré nápady jak svůj zrak trénovat a tento se vám bude líbit.

Mizar a Alkor jsou hvězdy viditelné volným okem v souhvězdí Velké medvědice. Její součást, kterou zná téměř každý, je Velký Vůz (na obrázku). Tedy i vy, co se na obloze moc neorientujete máte šanci trénovat své oči!

Číst dál...

4 tipy jak si zlepšit zrak

V případě, že máte slabší oči nebo se vám postupně zhoršuje zrak, mám pro vás dobrou zprávu. 

Nemusíte jen pasivně přijmout tento úděl a trpět únavou očí, smířit se s nošením brýlí, či podstupovat drahé laserové operace. 

Pravidelným dodržováním těchto 4 doporučení dokážete svůj zrak udržovat v dobré kondici.

Číst dál...

Jezte hodně mrkve

Pamatujete se na radu své maminky, že máte jíst mrkev, abyste dobře viděli? Vypadá to tak, že měla pravdu :-)

Mrkev obsahuje beta-karoten, který se v těle přeměňuje na vitamin A. V sítnici slouží vitamin A jako důležitá součást vizuálních pigmentů shromažďující světlo. Tedy málo vitaminu A může znamenat zhoršenou adaptaci na světlo s nízkou intenzitou (šeroslepost). 

Pigment ve žluté skvrně je vytvořen i z látek, které jíme. Proto je moudré zařadit do svého jídelníčku větší množství rostlinných potravin jako ovoce, špenát, brokolice a kukuřice, nebo doplňky obsahující antioxidační živiny beta-karoten a lutein.

Takže se přidávám k radě všech maminek. Jezte mrkev! :-) Pomůžete si tak zlepšit zrak a snížíte riziko ztráty zraku ve vyšším věku. 

 

Pro zdravé oči na celý život

Máte povolání, kde trávíte mnoho hodin za počítačem? Nespustíte z něj zrak i víc než 6 hodin denně? Chraňte si oči!

Je mnoho vědeckých důkazů, že antioxidační živiny nacházející se v mnoha rostlinných potravinách včetně mrkve, ale i v rajčatech, paprice, brokolici, špenátu, ve vaječném žloutku a také v rybích olejích, jsou účinné při prevenci problémů se zrakem.

Číst dál...

Péče o dětský zrak ?

Dětské oko se vyvíjí v prvních šesti až osmi letech. Pak vidí jako dospělý. V prvním roce života dětské oči prodělávají nejvíc změn. Proto je důležité děti nepřetížit zábavou na mobilech, tabletech, počítačích nebo televizi v prvních šesti letech. I hodina denně je moc.

Máte miminko? Podpořte kvalitu jeho vidění hned od postýlky!

Číst dál...

Oční Terapie - 4 kroky ke zdraví očí

Chcete lépe snášet hektický způsob života?  Naučte se pomocí oční terapie odbourávat stres a posilte odolnost, či resistenci vůči stresu. Pracujte s emocemi. Nastavte si psychiku tak, aby to co prožíváte, to co hodnotíte, to o čem přemýšlíte bylo v souladu s vaším záměrem zlepšit své vidění. Pochopte souvislosti, třeba jak prostředí ovlivňuje kvalitu vidění nebo jak působí různé barvy na oči a jak stimulují nervovou soustavu. Co vás unavuje a co vám pomáhá.

Naučte se metody etikoterapie a zkoumejte příčiny. Proč je situace taková jaká je. V čem to vězí, že slábne zrak. Nalezněte odpovědi na otázku "proč se to děje právě mě?"

Číst dál...

Sebekoncepce a oční terapie
Všechno na světě se vytváří dvakrát. Nejdřív v mysli, pak ve skutečnosti.  Když chcete mít oči v pořádku, dejte do pořádku svá očekávání a myšlenky. To je dávno známá pravda. Než něco stvoříte nebo zničíte, musíte projít několika fázemi:          

Fáze první

Věnujte pozornost svým myšlenkám. 

Myšlenky si pečlivě vybírejte, protože jsou stavebním kamenem vaší skutečnosti. To, v jaké kondici vaše oči jsou, je důsledek vašich myšlenek, které vás inspirovaly k dobré péči o zrak nebo vás naopak vedly k tomu, že o kvalitu svého vidění nepečujete vůbec.
Číst dál...

Infografika Oční Terapie - výživa pro oči

Oči jsou bezesporu jedním z nejdůležitějších orgánů. Jsou citlivé na přísun živin. Objevte co doplnit do svého jídelníčku a vyhněte se potížím s očima. 

Z mnoha vědeckých studií je známo, že některé látky jsou důležitější než jiné. Inspirujte se mou infografikou.

 

Číst dál...

Masáž očního okolí

Jak se zbavit vrásek kolem očí? 

Hýčkejte si svou pleť ajurvédskou masáží. Krémujete se? Čistíte si pleť? Vylepšete své ranní a večerní rituály o tuto skvělou masáž a vaše oční vrásky budou minulostí

Díky obrázkovému návodu, který si můžete dát na zrcadlo v koupelně, se masáž rychle naučíte a vždy si na ni vzpomenete. 

Jestli chcete potěšit i své kolegyně, nalepte si návod na zrcadlo v práci :-). 

Číst dál...

Posilovna pro oči

Tahle tabulka se vám bude hodit v každém případě. Zejména když máte stažený ebook zdarma nebo když máte koupený vstup do členské sekce kde naleznete přes 120 funkčních technik.

Postupujte takhle:

  1. Obrázek si vytiskněte a dejte do takové vzdálenosti, abyste dobře viděli alespoň na největší písmenka. 
  2. Najděte si řádek, který normálně vidíte lehce rozmazaně, ale s trochou úsilí jej pročtete.
  3. Zavřete oči a soustřeďte svou vnitřní sílu do očí. Víc o tom jak to provést naleznete v placené sekci.
  4. Vizualizujte! Představte si, jak ten řádek výborně vidíte a snadno přečtete.
Číst dál...

Myšlenková mapa oční terapie

Zkuste se pořádně podívat na tuto úžasnou myšlenkovou mapu. Je v ní koncepce oční terapie a pokud si dáte záležet, určitě v ní objevíte mnoho zajímavého pro vás i vaše oči. Dejte mi vědět! Moc ráda si o tom povídám. :) 

Jak barevný život žijete? Některé barvy vás ovlivňují pozitivně a jiné negativně. Pamatujte, že i nedostatek barev má vliv na váš život. Pokud u vás doma převládá šedivá, domov vám časem zešedne. Jestli chodíte pořád v černém oblečení, fungujete jako kominík, který vymetá všechno ze svého okolí a nese si to na svém oblečení. Říká se, že na černé to není vidět, ale je to cítit! Přemýšlejte o tom. 

Číst dál...

Jak vyzrát na krátkozrakost

Zajímá vás, jak odstranit krátkozrakost bez operace? Krátkozrakost je velmi rozšířená. Je důsledkem moderní civilizace a každodenního civění do všech typů obrazovek. Je jedno, zda se díváte pořád do telefonu, tabletu, monitoru počítače, laptopu či televize. Vaše oči na to nejsou připravené. 

V mnoha případech je za poruchou zraku nevědomé přání „já to nechci vidět“. Ale to, že vy problémy neuvidíte, nebude znamenat, že zmizí.

Číst dál...

Oční Terapie - Rychlé odstranění únavy očí

Starobylé učení akupresury učí, že některé body na těle lze stimulovat i bez použití dalších pomůcek a zlepšit si tak fungování těla. Vypozorovala jsem, že kdykoliv mám unavené oči od počítače, stačí když si na chvilku stimuluji níže popsané body a můj zrak je hned osvěžený. I když nefunguje u dlouhodobé únavy očí a ani vám to nenahradí spánek, jde o jednoduchou a funkční metodu. Zkuste ji taky a vaše oči se vám odvděčí okamžitým provlhčením a zlepšeným viděním. Postupujte podle tohoto návodu a během pár vteřin pocítíte účinek.

 

Číst dál...

Oční Terapie - nejčastější příčiny slábnoucího zraku

Možná víte, že až 85% informací, které mozek zpracuje, přichází přes oči. Oči jsou hlavní branou informací o prostředí kolem nás. Kdykoliv slábnou, dostává se k nám méně kvalitních informací. Naučte se jak kompenzovat celodenní zírání do monitoru, poznejte co můžete udělat se špatným držením těla i jaký je vztah mezi psychikou a kvalitou vašeho zraku. Co dělat, abyste si sami nebránili vidět dobře. Poznejte 3 nejčastější příčiny slábnoucího zraku, odstraňte je a užívejte si. 

 

Číst dál...